Smart Home

Strona główna /

Oferta

Inteligentny dom to nowoczesność, oszczędność, a przede wszystkim wygoda.
Smart Home to sieć połączonych ze sobą urządzeń, które są odpowiedzialne za sterowanie funkcjonalnościami w Twoim mieszkaniu – dzięki takiemu systemowi możesz dostosować natężenie oświetlenia w pomieszczeniu, regulować temperaturę, otwierać garaż, czy też bramę wejściową. Ostateczna liczba podłączonych instalacji, jak i zakres ich funkcji zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
Inteligentne domy mają wpływ na trzy główne obszary naszego życia: bezpieczeństwo, komfort i oszczędności.

Przewagą inteligentnego domu nad tradycyjnym jest zwiększone bezpieczeństwo Twojej rodziny i majątku. Nowoczesne systemy smart home potrafią wysyłać powiadomienia wprost na smartfona w przypadku wykrycia zagrożenia. Inteligentne kamery odróżniają ruch zwierząt od ludzi i alarmują nas tylko wtedy, gdy nikogo nie ma domu. Dodatkowo, możesz skonfigurować kiedy dane zdarzenie ma być tylko nagrane, a kiedy nagrane i wysłane powiadomienie. W ten sposób możesz na przykład zobaczyć co Twój zwierzak robi podczas Twojej nieobecności, ale nie zostaniesz zaspamowany/a powiadomieniami o każdym jego ruchu.

Alarmy i czujniki to kolejne urządzenia, które mogą zaoszczędzić sporych kłopotów. Czujnik smogu lub tlenku węgla wykryje to, czego nie widać gołym okiem i uruchomi lub zatrzyma wentylację zupełnie bez niczyjej ingerencji. Tego typu urządzenia stanowią również ważną informację dla ubezpieczyciela nieruchomości, warto więc sprawdzić czy oferują z tego tytułu zniżki.

Nie bez znaczenia są również aspekty naszego komfortu. W końcu dom to miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu pełnym bodźców. Oświetlenie o odpowiedniej barwie i natężeniu pozwoli Ci się zrelaksować lub w prawie kinowych warunkach obejrzeć ulubiony serial. Często powtarzane czynności, takiej jak otwieranie i zamykanie rolet czy zasłon, to idealny kandydat do automatyzacji. Te z pozoru proste czynności, mogą zaoszczędzić nasz cenny czas, a dla osób niepełnosprawnych mogą stanowić ogromną pomoc.
Wystarczy, że dodasz prostą automatyzację termostatów, która obniży zdaną temperaturę o kilka stopni za każdym razem gdy wychodzisz z domu. Inny sposób to całkowite zamknięcie grzejników po otwarciu okna, np. podczas wietrzenia mieszkania. Siła systemu tkwi w automatyzacji, to ona sprawia, że Twój dom jest inteligentny. Im więcej takich powtórzeń, tym więcej zaoszczędzisz.
Możemy ulec wrażeniu, że inwestycja w inteligentny dom jedynie zwiększy pobór prądu. Z pomocą jednak, przychodzą smart gniazdka. W moim domu zastosowałem dwa: jedno do pompy cyrkulacji ciepłej wody użytkowej, a drugie do pompy ciepła powietrze-woda (również do CWU). Pompa od cyrkulacji wody nie włącza się kiedy nikogo nie ma w domu – oszczędzamy więc na ogrzewaniu wody. Sama pompa ciepła, a właściwie gniazdko, do którego jest wpięta, zostało skonfigurowane w ten sposób, że wyłącza się jeśli temperatura na zewnątrz spada poniżej 10°C. Wynika to z tego, że efektywność pompy w niskich temperaturach jest mniejsza i bardziej opłaca się podgrzewać wodę kotłem gazowym.
Tak, każdy budynek może być inteligentny. Rozwiązania smart home można zastosować w mieszkaniu, sklepie, apartamencie na wynajem czy magazynie. Dostępne systemy pozwalają nawet na bezprzewodowe podłączenie niektórych urządzeń więc instalacja może być wykonana bez większej ingerencji w strukturę budynku.

Masz pytania?

Skontaktuj się już teraz!